Apskatīt citu iemeslu
Iemesls #21664

Vistu laiku labākie ieraksti

Vistu laiku labākie ieraksti

Tā kā esam saņēmuši krāsainus komentārus par Miljons.com uzlabojumiem, nolēmām uzrakstīt mazliet vairāk par Miljons.com un Skaties.lv sadarbību. Ja interesē, spied šeit un izlasi visu mūsu viedokli.

 

Turklāt, pat neprasot, esam tikuši pie jaunas sadaļas: Vistu laiku labākie ieraksti. Paldies, Skaties.lv!

Sveicināti jaunajā Miljons lapā!

Kā redzat, pagaidām viss vēl tikai tiek kārtots un ir procesā. Šie ir pirmie šāda izmēra atjauninājumi, kādi mums bijuši gandrīz 9 pastāvēšanas gadu laikā. Ir pilnīgi saprotams, ka pa šiem gadiem ir pierasts pie vecā izkārtojuma. Tā ir ne tikai jums, bet arī abiem administratoriem.

Izmaiņas nenoliedzami bija nepieciešamas. Lapa bija diezgan novecojusi tehniskā un dizaina ziņā. Vajadzēja pievienot jaunas lietas (par to nedaudz vēlāk), bet nebija, kur tās likt vizuāli un tehniski. Ņemiet vērā, esam gandrīz vienādā vecumā ar Facebook un Twitter.

Jaunā lapa dos ne tikai jaunas iespējas jau tagad, bet arī atvieglos citu lietu pievienošanu vēlāk. Tātad, par lietām, kas mums ir jau tagad:

  • Iespēja iesūtīt vairākas bildes par vienu un to pašu tēmu. Ja kaut kas ir smieklīgs no 3 leņķiem, sūtiet visus. Liksim visu kopā vienā ierakstā.
  • Balsošana par komentāriem. Ja kāds ir pateicis kaut ko, kam piekrīti (vai kaut ko, kam nepiekrīti, bet nesaproti, kā darbojas balsošana), tad nobalso par komentāru. Komentārs ar visaugstāko vērtējumu būs redzams jau galvenajā lapā zem paša iesūtītā iemesla. Tas tāpēc, ka nereti komentāri ir jautrāki par pašu iemeslu, un tā ir sadaļa, kurā vienmēr gājis interesanti.
  • Apmēram 30% apmeklētāju lapu skatās mobilajos telefonos, tāpēc beidzot lapa ir pielāgota arī tiem. Laikā, kad Miljons tikko bija uzradies, lai to apmeklētu ar telefona palīdzību, bija jāzvana kādam no administratoriem un jāliek telefoniski aprakstīt jaunāko bildi, jo viedtālruņu ēra tad bija tikko, tikko sākusies. Pirmais iPhone tirgū parādījās 45 dienas pirms Miljons.com rašanās.
  • Iespēja komentēt ne tikai ar Draugiem.lv pasi, bet arī ar Facebook un Twitter pasēm. Tomēr, ja tev nav draugu vai arī neesi sociālajos tīklos, vari komentēt arī anonīmi. Esam pārliecināti, ka tieši anonīmie komentāri būs visnosvērtākie un saprātīgākie.

Tas viss ir iespējams, tikai pateicoties sadarbībai ar skaties.lv, kuri ielikuši lielu darbu lapas izveidē. Jāsaka pavisam godīgi – mēs paši nebūtu spējuši tam veltīt ne laiku, ne finanses. Reklāmas lapā vienmēr ir liktas pēc iespējas retāk (tāds bija sākotnējais nodoms – lai to būtu pēc iespējas mazāk), un jaunākie addoni, piemēram, „Addblocker” un tamlīdzīgi, tās tāpat padarīja liekas. Tomēr kopā sakrājas ne tikai domēna un serveru izmaksas, kuras vienmēr bija jāsedz no pašu kabatām, bet arī laiks, kuru lapai var veltīt. Neviens no mums nestrādā valsts iestādē, tāpēc darba laikā nākas strādāt. Savukārt brīvajā laikā ir jāatbild uz sūdzībām, aicinājumiem uz tiesu un ielūgumiem uz kādu mazpazīstamu klubu, kuru visi sauc „Tumšā aleja” un kur notiekot daudz nelaimju.

Tomēr tas ir mūsu hobijs, no kura neesam atteikušies par spīti visiem e-pastiem un pat telefonu zvaniem, jo ir ļoti patīkami redzēt, ka cilvēki par iemesliem balso, dalās ar tiem sociālajos portālos un komentē.

Līdz ar to bija arvien grūtāk, kad redzējām, ka apmeklētāju skaits lapā sarūk – tāpēc, ka nevarējām atļauties veltīt pietiekami laiku uzlabošanai. Tāpēc, ka nebija finanšu, lai reklamētos. Tāpēc, ka Miljons saturu tāpat varēja apskatīt jebkurā Latvijas interneta lapā, kuras plāns ir sazagt materiālu, sasniegt vajadzīgo apmeklētāju skaitu un tad pārdoties. Pārdoties mēs noteikti nevēlējāmies, tāpēc meklējām alternatīvas. Bija daži piedāvājumi, kas bija smieklīgāki par dažu labu iemeslu lapā.

Tātad, kāpēc esam izvēlējušies sadarboties ar Skaties.lv? Iemesli ir vairāki, bet pats galvenais ir fakts, ka viņi pilnībā saprata mūsu vēlmi. Sadarboties, ne pārdoties. Ko no šīs sadarbības iegūst Miljons? Pašas lapas atjaunošana. Iespēja kādreiz parādīties citos medijos, neatverot maku. Iespējas piesaistīt sponsorus kādam konkursam. Sižetus no citiem medijiem, neuztraucoties par autortiesību pārkāpšanu. Ko iegūst Skaties.lv? Tiesības izmantot mūsu materiālu savu sižetu un rakstu veidošanā. Ja tiks iesūtīta kāda nesaprotama situācija, tā vairs nepaliks tikai mūsu lapā. Tā uzreiz nonāks pie žurnālistiem, kuri dosies un uzdos jautājumus atbildīgajām personām. Tā veidosies garāks stāsts, un kas var būt smieklīgāk par amatpersonu kameras priekšā?

Šīs sadarbības rezultātā nav mainījusies mūsu finansiālā situācija. Šīs sadarbības rezultātā pavisam noteikti nav mainījusies mūsu politiskā nostāja (Drošības policija, mūsu kartotēku ārā nemetiet, atstājiet turpat). Nav mainījusies mūsu humora izjūta, un pavisam noteikti neesam palikuši prātīgāki.

Vēlētos pateikt paldies visiem, kuri mūs līdz šim ir atbalstījuši, un tik pat liels paldies visiem, kuri turpinās atbalstīt. Atcerieties, mēs neesam liels uzņēmums, kam ir PR speciālisti un sekretāri. Galu galā, esam vienkārši divi latvieši, kuri ir pilnīgi pārliecināti, ka Latvija ir labākā valsts pasaulē.

AnetiX un Xan.

+60 +55 -5

Marks 2016. gada 20. aprīlī

Pastāsti draugiem:

23 komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Pievieno savu iemeslu, kādēļ Latvija ir labākā valsts pasaulē!

  • Ievelc fotoattēlus vai video failu šeit